Servo páky 20T

Servo páky jsou určené k přenosu energie z hřídele serva na periferii modelu. Při výběru servo pák je důležitý počet zubů na hřídeli serva, Ten by se měl shodovat se servo pákou. Vybírat můžete z provedení s 20, 24 a 25 zuby na hřídeli. Asi je jasné, že pro servo 20T (s 20 zuby na hřídeli) budete potřebovat servo páku také 20T. Při výběru servo páky je důležitá také délka ramene. U nás na BigHobby seženete servo páky s délkou ramene od 10 do 45 mm . Z hlediska provedení můžete vybírat ze servo pák jednoramenných, dvouramenných, křížových a kulatých .

 

4 položek celkem
20T cervena
90 Kč / ks
Kód: SA17A
20T modra
90 Kč / ks
Kód: SA17B
20T seda
90 Kč / ks
Kód: SA17C
kruhova
82 Kč / ks
Kód: SA17C2

Servo páka 20T

Počet zubů serva není tím jediným podle čeho servo páku vybírat. Důležitý je také materiál a typ servo páky. Ten podřiďte jejímu využití. Jiné nároky budou kladené na servo páku na křidélka, směrovku či výškovku v RC letadle a jiné na rozpohybování ploch v lodi či tanku.

Kromě servo pák je další velmi důležitou komponentou, kterou modeláři k RC servům často pořizují, také ozubení. Náhradní ozubená kolečka využijete v případě, kdy ta stará již přestala plnit svoji funkci anebo chcete plastová kolečka nahradit kovovými.