Zapalovací moduly

Některé spalovací motory potřebují pro zapálení směsi paliva (benzín) se vzduchem jiskru. To není nic překvapivého. Právě od toho je nutné je vybavit zapalovací svíčkou. Ani to není nic, co by na první pohled působilo komplikovaně. Jak ale zajistit v RC modelu dostatek energie pro svíčku?

Existují prakticky 2 možnosti. Některé modely mají kvůli tomuto účelu magneto a energii pro svíčku lze získat otáčením motoru při manuálním startování a potom při letu. Mnohem spolehlivější je ale elektronické startování prostřednictvím externího zapalovacího modulu. Ten má senzor, který snímá otáčení hřídele a podle její polohy posílá jiskru do svíčky v přesně stanovený okamžik.

7 položek celkem
zapalovaci modul 90 CM6
1 597 Kč / ks
Kód: SPP03
zapalovaci modul 90 1 4 32 Kód: SPP04
zapalovaci modul 120 CM6 Kód: SPP05
zapalovaci modul twin 90 CM6
1 859 Kč / ks
Kód: SPP06
zapalovaci modul twin 90 1 4 32 Kód: SPP07
nahradní fajfka pro CM 6
335 Kč / ks
Kód: SPP08
nahradní fajfka pro 1 4 32
335 Kč / ks
Kód: SPP09

Zapalovací modul

Způsob zapalování se samozřejmě liší v závislosti na tom, jestli se jedná o jednoválcový či dvouválcový motor. Roli hraje také použitá svíčka. Pro napájení zapalovacího modulu je ale vždy potřeba RC baterie. Pro rychlou práci v terénu se mohou hodit i náhradní svíčky a svíčkové fajfky.

TIP: Přečtěte si článek o motorech z našeho magazínu:

Hledáte zapalovací moduly pro RC modely?

Vyberte si u rodinné firmy modelářů na BigHobby.cz s dopravou zdarma od 2 500 Kč. A pokud už zapalovací moduly v košíku máte, podívejte se také na náš další sortiment: Regulátory otáček, Programovací karty, RC Motory, Elektrické motory, Comba, Spalovací motory, Zapalovací svíčky, Hřídele, Montáže pro motory, Vrtací šablony na vrtule, Nádrže do modelů, RC Ložiska, RC Serva, Micro serva, Mini serva, Standard serva, Maxi serva, Slim serva, HV serva nebo Robotická serva.