Knoflíkové baterie

Knoflíkové baterie připomínají svým tvarem na první pohled knoflík. Tím ale veškerá podobnost končí. Jejich předností jsou především malé rozměry a nízká váha, což se v oblasti modelařiny často hodí. Kromě těchto benefitů mají knoflíkové baterie také dobrou tepelnou stabilitu, dlouhou životnost a vzhledem ke svým rozměrům také vysokou kapacitu. Nejčastěji se můžete setkat s knoflíkovými bateriemi alkalickými (1,5V) a lithiovými (3V).

4 položek celkem
CR2025 1
15 Kč / ks
Kód: CR2025
CR2032
15 Kč / ks
Kód: CR2032
soshine 2032
18 Kč / ks
Kód: CR818A2
LR44
15 Kč / ks
Kód: LR44

Peckové baterky

Při výběru knoflíkové baterie se zaměřte kromě její velikosti také na výstupní napětí a celkovou kapacitu. Právě ta rozhoduje o tom, zda bude možné z baterie odebírat nízký proud po delší dobu anebo spíše nárazově vyšší proud. Knoflíkové baterie se hodí do dálkových ovladačů aut, ale i k napájení hodinek, kalkulaček, nejrůznějších měřáků, svítilen a dalších drobných elektronických zařízení. V některých zařízeních dokážou knoflíkové baterie fungovat i po několik let.

Knoflíková akumulátory nebo mincová baterie jsou běžně užívané označení drobných galvanických článků odvozené od jejich tvaru. Články jsou nejčastěji alkalické (nominální napětí 1,5V) nebo lithiové (3V). Výhodami článku je vyšší napětí, dobrá teplotní stabilita, dlouhá životnost, vysoká kapacita v poměru k velikosti, možnost odebírat nízké proudy po velmi dlouhou dobu, nebo i nárazově velké proudy a především u některých typů i nízká cena. Tyto články se používají do malých a drobných přístrojů a aplikací, jako jsou hodinky, kalkulačky, krokoměry, měřidla, miniaturní svítilny. Označení vzniklo podle podobnosti včetně velikosti knoflíků či drobných mincí.

TIP: Přečtěte si článek o bateriích z našeho magazínu:

Hledáte knoflíkové baterie pro RC modely

Vyberte si u rodinné firmy modelářů na BigHobby.cz s dopravou zdarma od 2 500 Kč. A pokud už knoflíkové baterie v košíku máte, podívejte se také na náš další sortiment: RC baterie, RC regulátory, RC motory, RC servomotory, RC vysílače, RC letadla a RC auta.