Ochranné obaly na baterie

V této kategorii najdete široký výběr ochranných obalů určených k zajištění bezpečnosti a prodloužení životnosti baterií různých velikostí a typů. Tyto obaly nabízí efektivní ochranu proti mechanickému poškození, zkratu a vlivům prostředí, čímž přispívají k bezpečnému skladování a přenášení baterií. Jsou ideální pro každodenní použití doma, v kanceláři nebo na cestách, a zajišťují, že vaše baterie zůstanou v bezpečí a připraveny k použití.

 

8 položek celkem
obal
175 Kč / ks
Kód: N011
Li-Po  Safe ochranný vak pro nabíjení 23 x 30cm (velký)
178 Kč / ks
Kód: N012
Li-Po  Safe ochranný vak pro nabíjení 105x210mm
177 Kč / ks
Kód: N013
Li-Po  Safe ochranný vak pro nabíjení 185x85x75mm
214 Kč / ks
Kód: N015
Li-Po  Safe ochranný vak pro nabíjení 155x155x45mm
222 Kč / ks
Kód: N016
Li-Po  Safe ochranný vak pro nabíjení 220x185x40mm
232 Kč / ks
Kód: N017
Li-Po  Safe ochranný vak pro nabíjení 215x165x45mm
254 Kč / ks
Kód: N018
Li-Po Safe ochranný vak pro nabíjení 240x185x65mm
274 Kč / ks
Kód: N019

Ochranný obal na baterie

Li-pol baterie mají sice nejlepší poměr mezi hmotností, kapacitou a maximálním proudem, který dodají, mohou být ale nebezpečné. A to zejména při nabíjení. Vyplatí se dodržovat několik pravidel, která vám při manipulaci s Li-pol bateriemi zajistí bezpečnost. Baterie s více články (nad 2S) nabíjejte přes balancer, který je běžnou součástí každé kvalitní nabíječky baterií. Pokud ve vaší nabíječce balancer není, můžete si pro tento účel pořídit samostatný balanční adaptér. Vždy je ale vhodné mít také účinný ochranný obal na baterie.

Před nabíjením se ujistěte, že jsou baterie studené. Po vyjmutí baterie z modelu počkejte, až vychladne. Při nabíjení mějte Li-pol články pod dozorem a pro ochranu vašeho majetku je vložte do ohnivzdorného bezpečnostního obalu. V naší nabídce najdete několik těchto ochranných vaků s různými rozměry. Jsou určené nejen pro nabíjení, ale také pro dlouhodobé skladování Li-pol baterií.

Dejte si pozor na podvybití. Při vybití Li-pol baterie pod 2,7 V ji můžete nenávratně zničit. Za účelem ochrany baterie může být praktické integrovat do RC modelu například měřič napětí nebo rovnou bzučák, který vás na možné riziko podvybití včas upozorní.

TIP: Přečtěte si článek o bateriích z našeho magazínu:

Hledáte ochranné obaly na baterie?

Vyberte si u rodinné firmy modelářů na BigHobby.cz s dopravou zdarma od 2 500 Kč. A pokud už ochranné obaly na baterie (ochranné obaly) v košíku máte, podívejte se také na náš další sortiment: příslušenství pro RC baterie, držák baterií, pásky na bateriebalanční adaptérykontakty na články nebo nabíjecí / vybíjecí kabely.