RC regulátory 160A

RC regulátory slouží pro ovládání otáček RC modelů. Bez nich by nebylo možné v modelu ovládat elektrický motor. U většiny RC regulátorů je již integrován stabilizátor napětí (BEC) , jehož úkolem je připravit odpovídající napěťovou úroveň pro serva a přijímač.

 

3 položek celkem
160A HV
3 223 Kč / ks
Kód: AVG14
160A HV 14S
4 935 Kč / ks
Kód: AVG15
Regulátor otáček 160A Maytech FP32- FALCON Pro 32bit - SBEC
2 224 Kč / ks
Kód: MTR18

RC regulátory s proudem 160 A

Při výběru RC regulátoru (ESC) je tím nejdůležitějším technickým kritériem jeho proudové zatížení udávané v Ampérech. Příp. může být interpretováno jako proudové zatížení obvodu BEC (stabilizátoru), který má zásadní vliv na celkový výkon předaný z regulátoru do motoru a tím rozhoduje i o možném počtu a typu připojených serv. Čím vyšší proud RC regulátoru, tím vyšší výkon jde z regulátoru a tím více serv je k němu možné připojit. RC regulátory s proudem 160 A, dokážou do motoru trvale dodávat tuto hodnotu proudu, špičkově i vyšší Jsou určeny pro letadla, helikoptéry, auta, ale i další RC modely. U regulátorů s vysokým proudem je již nutné počítat se silným napájením a volit RC akumulátory s hodnotami napětí od 4S do 6S. Počítat je nutné také s vyšší hmotností a u některých typů regulátorů také se zahříváním.

V každém případě si ale můžete dovolit na takové zapojení pověsit velké množství serv a ovládat i jemné detaily modelu.

Uvnitř regulátoru otáček bývá elektronický obvod, který na základě signálu z přijímače dodává elektrický proud do elektrického motoru, který pohání RC model. Aby však regulátor fungoval tak, jak má, je potřeba správně zapojit jeho vstupní kabely (+ a -) a 3 kabely na výstupu, které se zapojují přímo do motoru.

Pro programování RC regulátorů použijte vysílač anebo speciální programovací kartu . V naší nabídce najdete celou řadu programovacích karet kompatibilních s různými typy RC regulátorů. Stačí si vybrat tu správnou. RC regulátor díky ní pohodlně nastavíte doma i v terénu.