9 položek celkem
150A B
1 468 Kč / ks
Kód: AVG11
Střídavý regulátor otáček 150A Car ESC  BH Power pro RC auta Kód: ESCBH06
Lodní regulátor otáček 5V/5A Flycolor 150A BEC (s reverzem)
1 654 Kč / ks
Kód: LOD05
Regulátor otáček 150A Maytech FALCON Pro 32bit - SBEC
2 196 Kč / ks
Kód: MTR17
Regulátor otáček 150A TURNIGY Plush 32bit (2-6S) Speed Controller Kód: R008B
Regulátor otáček 150A SUNRISE Model SBEC- 6A
1 566 Kč / ks
Kód: R016A
Regulátor otáček 150A SUNRISE ICE (YEP) SBEC- 6A AIR/HELI Kód: R017J
Regulátor otáček 150A Favourite Brave Wolf Car ESC
2 428 Kč / ks
Kód: RCAR14B
Regulátor otáček 150A FlyDragon ESC HV 5-12S OPTO
2 886 Kč / ks
Kód: RF016B

RC regulátory slouží pro ovládání otáček RC modelů. Bez nich by nebylo možné v modelu ovládat elektrický motor. U většiny RC regulátorů je již integrován stabilizátor napětí (BEC) , jehož úkolem je připravit odpovídající napěťovou úroveň pro serva a přijímač.

 

RC regulátory s proudem 150 A

Při výběru RC regulátoru (ESC) je tím nejdůležitějším technickým kritériem jeho proudové zatížení udávané v Ampérech. Příp. může být interpretováno jako proudové zatížení obvodu BEC (stabilizátoru), který má zásadní vliv na celkový výkon předaný z regulátoru do motoru a tím rozhoduje i o možném počtu a typu připojených serv. Čím vyšší proud RC regulátoru, tím vyšší výkon jde z regulátoru a tím více serv je k němu možné připojit. RC regulátory s proudem 150 A, dokážou do motoru trvale dodávat tuto hodnotu proudu, špičkově i vyšší Jsou určeny pro letadla, helikoptéry, auta, ale i další RC modely. U regulátorů s vysokým proudem je již nutné počítat se silným napájením a volit RC akumulátory s hodnotami napětí od 4S do 6S. Počítat je nutné také s vyšší hmotností a u některých typů regulátorů také se zahříváním.

V každém případě si ale můžete dovolit na takové zapojení pověsit velké množství serv a ovládat i jemné detaily modelu.

Uvnitř regulátoru otáček bývá elektronický obvod, který na základě signálu z přijímače dodává elektrický proud do elektrického motoru, který pohání RC model. Aby však regulátor fungoval tak, jak má, je potřeba správně zapojit jeho vstupní kabely (+ a -) a 3 kabely na výstupu, které se zapojují přímo do motoru.

Pro programování RC regulátorů použijte vysílač anebo speciální programovací kartu . V naší nabídce najdete celou řadu programovacích karet kompatibilních s různými typy RC regulátorů. Stačí si vybrat tu správnou. RC regulátor díky ní pohodlně nastavíte doma i v terénu.