Baterie Ni-Cd

Při výběru Ni-Cd baterie zohledněte nejen její kapacitu, ale také velikost. Na BigHobby na vás čekají nabíjecí Ni-Cd baterie ve velikostech AA (tužkové baterie) a AAA (mikrotužkové baterie). U nabíjecích baterií může počítat s výstupním napětím 1,2 V.

Nejen pro Ni-Cd baterie nabízíme nabíječky, které jim znovu doplní energii a vám usnadní život. Kromě nabíječek baterií se vám mohou hodit také měřiče napětí , díky kterým předejdete podvybití u baterií typu Li-ion a Li-pol. Pro šetrné nabíjení baterií s vyšším počtem článků (2S a více) se vám může hodit balanční adaptér , který snadno připojíte k balančnímu konektoru, kterým bývá každý větší bateriový pack vybaven.

1 položek celkem

Baterie typu Ni-Cd

Ni-Cd (nikl-kadmiové) akumulátory jsou vhodné pro bodování a tvorbu větších napájecích celků. Jejich nominální napětí je 1,2 V. Ni-Cd nabíjecí baterie patří spolu s Ni-Mh akumulátory ke starším typům nabíjecích baterií, které ale trpí paměťovým efektem , který snižuje jejich kapacitu. Abyste jeho negativní vliv snížili je vhodné je jednou za čas úplně vybít a plně bez přerušení nabít. I tak se jejich životnost pohybuje okolo 500 nabíjecích cyklů, což je ve srovnání s bateriemi typu Li-pol a Li-ion opravdu málo.

Hledáte baterie Ni-Cd pro RC modely?

Vyberte si u rodinné firmy modelářů na BigHobby.cz s dopravou zdarma od 2 500 Kč. A pokud už baterie Ni-Cd v košíku máte, podívejte se také na náš další sortimentBaterie Panasonic, Baterie Nitecore, Baterie Soshine, Baterie Li-Fe