Baterie 9V

Z hlediska tvaru a velikosti se můžete u nabíjecích i nenabíjecích baterií setkat s klasickou tužkovou baterií (AA), mikrotužkovou baterií (AAA), malým monočlánkem (C) a velkým monočlánkem (D), ale také 9V baterií. 

 

2 položek celkem
Alkalická baterie 9V - 6LR61 PK CELL 1 ks
43 Kč / ks
Kód: PKC01J
Alkalická baterie Zink 9V - 6F22 - 1ks
29 Kč / ks
Kód: PKC01S

Baterie 9 V

Baterie s výstupním napětím 9 V patří k velmi často používaným bateriím. Využijete je do svítilen, hraček, hodin, dálkových ovladačů, ale i > RC modelů či drobných elektropřístrojů. Setkat se v jejich případě můžete také s označením 6LR61 nebo LR22. Baterie na 9 V mají průměr 17,5 mm a délku 48,5 mm . Počítat můžete samozřejmě s výstupním napětím 9 V.

Baterie na 9 V patří k méně často využívaným typům baterií. V nabíjecí podobě je jejich využití více než sporadické. Proto jsme do naší nabídky zařadili výhradně nenabíjecí baterie na 9 V. Dají se využít v zařízení, kde je potřeba pokrýt dlouhodobý nižší odběr elektrické energie. Pro RC modely s vyšším odběrem lze použít například nabíjecí Li-pol baterie v podobě AA nebo AAA článku.

Hledáte baterie 9V pro RC modely?

Vyberte si u rodinné firmy modelářů na BigHobby.cz s dopravou zdarma od 2 500 Kč. A pokud už baterie 9V v košíku máte, podívejte se také na náš další sortimentBaterie AABaterie 18650Baterie BH PowerBaterie Power X6