Baterie 18,2 Ah

Kapacita baterie ovlivňuje dobu provozu napájeného zařízení. Na tu má vliv ale také vybíjecí proud , jehož hodnotu je potřeba přizpůsobit proudovým požadavkům elektrického motoru v zařízení. Čím nižší kapacita baterie, tím kratší dobu bude zařízení napájené, ale tím bude také baterie lehčí. Volba odpovídající hmotnosti a kapacity baterie tedy vždy záležitostí kompromisu.

 

2 položek celkem
Baterie Li-ion 18,2Ah 36V do elektrokol (tube)
ZDARMAZDARMA
8 481 Kč / ks
Kód: EB004B

Baterie s kapacitou 18,2 Ah

V naší nabídce na BigHobby najdete nejen baterie do RC modelů , ale také baterie do elektrokol . Ty můžete vybírat v provedení podsedlovém anebo svislém. Obě varianty mají svoje pro a proti. Podsedlové baterie do elektrokol patří k těm lehčím a skladnějším. Válcové či ploché baterie , které se umisťují na rám kola jsou těžší, ale také výkonnější. Zároveň neovlivňují negativně těžiště kola. Nejvyšší kapacitu pak mají baterie instalované podél sedlovky. Baterie s kapacitou 18,2 Ah patří v oblasti baterií do elektrokol k těm nejsilnějším. Obvykle jsou k dispozici ve válcovém i podsedlovém provedení. Dojezd se v závislosti na maximálním vybíjecím proudu baterie může pohybovat v řádech vyšších jednotek hodin .

Při výběru baterie do elektrokola hraje roli také její životnost. Ta závisí na provozní teplotě, ale u většiny námi nabízených baterií neklesá pod 800 nabíjecích cyklů . Při koupi baterie do elektrokola si nezapomeňte ověřit kompatibilitu baterie s konektorem na vaší nabíječce baterií .